Сучасний
період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього
комп'ютерних технологій, які проникають в усі сфери людської діяльності,
забезпечують поширення інформаційних потоків в суспільстві, утворюючи
глобальний інформаційний простір. В даний час в Україні йде
становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий
інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується суттєвими змінами в
педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними з
внесенням коректив у зміст технологій навчання, які повинні відповідати
сучасним технічним можливостям, і сприяти гармонійному входженню дитини в
інформаційне суспільство.
Комп'ютерні технології покликані стати не додатковим
«довантаженням» в навчанні, а невід'ємною частиною цілісного освітнього
процесу, що значно підвищує його ефективність. Нові реформи вимагають від керівників ЗДО використання ІКТ-технологій в управлінській діяльності, на заняттях, і в повсякденному житті.
Тому у районі працює школа комп*ютерної грамотності для керівників ЗДО, метою якої є підвищення інформаційної компетентності керівника закладу дошкільної освіти та ефективності використання онлайн - сервісів у практичній діяльності. Залучення керівників дошкільної освіти бути сучасними, активно діючими в інформаційному просторі, використовувати найновіші досягнення науки і техніки у своїй професійній діяльності.
28 березня 2019 року року на базі комунального закладу «Петрівське НВО «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – гімназія» відбулося заняття школи комп*ютерної грамотності керівників закладів дошкільної освіти з проблеми «Хмарні технології у роботі керівника закладу дошкільної освіти» (керівник: Ошега З.С., завідувач РМК комунальної установи «Петрівський районний центр із обслуговування закладів освіти»)
Метою заняття є підвищення інформаційної компетентності керівника закладу дошкільної освіти та ефективності використання сервісів Google у практичній діяльності. Залучення керівників дошкільної освіти бути сучасними, активно діючими в інформаційному просторі, використовувати найновіші досягнення науки і техніки у своїй професійній діяльності.
Слухачів було ознайомлено із цікавими сервісами щодо створення портфоліо з досвіду роботи. Переглянули приклади створених портфоліо у різних Інтернет - сервісах. Ознайомилися із відео інструкцією щодо роботи у сервісі Thinglink. Розглянули основні функції роботи у даному сервісі .
У ході практичної частини заняття слухачі навчалися створювати шаблони з досвіду роботи у онлайн - сервісі Thinglink. У ході заняття також розглянули можливості Інтернет - ресурсів у практичній діяльності керівника закладу дошкільної освіти. По завершенню заняття слухачі зареєструвалися на спільній презентації на блозі «Навчання з ІКТ» та залишили відгуки про проведене заняття.
Немає коментарів:
Дописати коментар